III liga: Unia wygrywa z Wolania

Trwa niemoc pilkarzy Wolanii Wola Rzedzinska, która w dotychczasowych szesciu spotkaniach zdobyla zaledwie jeden punkt. W niedzielnym pojedynku, gracze Bartosza Zolotara podejmowali pilkarzy tarnowskiej Unii.

W obu ekipach mozna bylo znalezc futbolistów, którzy w swojej karierze maja wystepy zarówno w Wolanii jak i w Unii. W pojedynku obu druzyn glówna role odgrywal wiatr, który mocno krzyzowal szyki szczególnie podczas strzalów na bramke rywala. Jednak w 20 minucie futbolówka trafila pod nogi Artura Bialego. Byly napastnik Wolanii plaskim strzalem w krótki róg dal prowadzenie Jaskólkom. Druga polowa dobrze zaczela sie dla Unistów, którzy dzieki podaniu Krzysztofa Wrzoska do Bialego podwyzszyli na 2:0. Kwadrans pózniej napastnik tarnowski zapisal na swoim koncie hat-tricka i nic nie wskazywalo, by trzy punkty nie trafily na konto Unii. Jednak w 76 minucie Dominik Minorczyk pokonal Karola Dybowskiego a piec minut pózniej to samo uczynil glowa Marcin Furmanski. Ostatnie minuty to nerwowa gra i liczne bledy obu ekip. Ostatecznie Wolania przegrywa z Unia 2:3.
– Napastnik jest od tego, by strzelac bramki – powiedzial po spotkaniu strzelec trzech bramek dla Unii, Artur Bialy. – Sytuacje byly i nie moglem nie skorzystac z okazji. Ciesze sie, ze udalo sie wygrac, choc nerwowo bylo do ostatnich minut tego spotkania.

Trener tarnowskiej Unii Daniel Bartkowski nie byla zachwycony gra swoich podopiecznych. – Od poczatku meczu gralismy slabo i nerwowo, a takze zawodnicy nie wykonywali zalozen. Nawet przy prowadzeniu 3:0 nasza gra nie byla dobra. Szybko zrobilo sie nerwowo, gdy rywale strzelili nam dwie bramki – dodaje szkoleniowiec.

Z kolei trener Wolanii Bartosz Zolotar twierdzi, ze zabraklo kilku elementów w grze i zimnej glowy do tego, aby punkt zostal w Woli Rzedzinskiej. – Przez godzine gry zabraklo koncentracji, pozwolilismy rywalowi strzelic trzy bramki. Niezle nasza gra wyglada w ataku, jednak defensywa nadal kuleje. W pierwszej polowie ciezko nam sie gralo pod wiatr, potem jednak role sie odwrócily. Zabraklo nam czasu, aby zmienic losy spotkania – dodaje trener Wolanii.

Dzieki wygranej Unia awansowala na trzecia pozycje, natomiast Wolania jest przedostatnia. Za tydzien tarnowska Unia w sobote o 16 podejmie zespól KSZO Ostrowiec Swietokrzyski, natomiast Wolania zagra w Krakowie z Hutnikiem Nowa Huta.