Pilka Reczna: Czeczency przegrali z Mistrzem Polski

VIVE Tauron Kielce wygrywa z PGE Stala Mielec. To byla inauguracja sezonu dla mieleckiej druzyny.

VIVE Tauron Kielce kilka dni temu rozegrala spotkanie z Pogonia Szczecin z remisem. Od pierwszych minut podraznieni podopieczni Talanta Dujshebaeva byli niezwykle zmotywowani i premierowa bramke gospodarzom pozwolili rzucic dopiero w 8. minucie, przy prowadzeniu 4:0. Bialo – niebiescy w pierwszej odslonie mieli jednak niesamowitego pecha raz po raz obijajac slupki i poprzeczke. Pozwolilo to kielczanom bardzo szybko odskoczyc i kontrolowac wynik. Ostatecznie pierwsze 30. minut zakonczylo sie wynikiem 11:19. Druga odslona to juz calkowita dominacja trzeciej druzyny Europy. Podopieczni Tadeusza Jednoroga rzucili w niej tylko 8 bramek i byla to zasluga swietnie grajacej defensywy gosci, jak i wlasnych, niewymuszonych bledów. – Mysle, ze mozemy byc naprawde zadowoleni z mozliwosci gry z tak dobrym zespolem. Cieszymy sie, ze moglismy dac szanse naszym debiutantom. Kazdy zna nasze trudnosci ze skladem personalnym. Bedziemy robic wszystko, aby nasz wynik koncowy byl dla nas korzystny – mówi Tadeusz Jednoróg, trener SPR Stal Mielec

Warto jednak zaznaczyc, ze swój debiut w PGNiG Superlidze zanotowali Wiktor Kawka i Michal Wypych. Ten drugi zdobyl nawet bramke. Pierwszy raz w bialo-niebieskiej koszulce zaprezentowal sie równiez Kuba Kloda, który wybiegl na parkiet od pierwszych minut. Tauron Kielce przyjechal do Mielca aby zrehabilitowac sie za szczecinski falstart i niewatpliwie sie to udalo wysoko wygrywajac 38:19. Nastepnym mecz mieleckiej stali juz w srode. Czeczency zmierza sie z MMTS-em Kwidzyn.

Posluchaj Tadeusza Jednoroga:

PGE STAL MIELEC: Lipka, Nikolic – Wilk 3, Janyst 1, Wypych 1, Obiala 1, Sobut 4, M. Gasin, P. Gasin, Kloda, Kawka, Krzysztofik 7, Chodara 1, Kostrzewa 1.

Kary: 10 min.

VIVE Tauron Kielce: Szmal, Sego – Vujovic 4, Jurecki 1, Kus 5, Aguinagalde 11, Bielecki 2 (0/1), Jachlewski 1, Strlek 6, Lijewski 2, Buntic 1, Cupic 5.

Kary: 4 min.