Pilka nozna: Gol debiutanta, Barciczanka lepsza od Skalnika

Sadeckie derby dla Barciczanki. Mecz 2. kolejki IV ligi ze Skalnikiem Kamionka Wielka zakonczyl sie wynikiem 1:0. Gola dajacego 3 punkty zdobyl nowy nabytek zespolu z Barcic, Dawid Janczarzyk.

Spotkanie lepiej rozpoczeli gospodarze, ale to przyjezdni szybko mogli wyjsc na prowadzenie. Antybohaterem akcji z 16. minuty okazal sie Jan Zielinski. Napastnik dostal precyzyjne podanie z prawego skrzydla od Marka Chochli, ale z kilku metrów fatalnie spudlowal. Potem mecz sie wyrównal, a w koncówce I polowy Barciczanka miala swoja najlepsza okazje przed przerwa. Arkadiusz Zawislan przedarl sie lewa flanka, wpadl w pole karne, ale jego strzal polecial wzdluz bramki i minal linie koncowa.

Jeszcze wiecej emocji przyniosla II odslona. Mogli ja kapitalnie zaczac gracze Skalnika, ale wpadajacy w pole karne Jan Zielinski znów nie znalazl drogi do siatki. Ten sam zawodnik przegral w 53. minucie pojedynek z bramkarzem Jakubem Bienkiem. Kluczowe dla losów potyczki okazaly sie zmiany. Po 57 minutach gry trener gospodarzy Tomasz Szczepanski zdecydowal sie wprowadzic Michala Chochorowskiego i debiutanta – wypozyczonego z Sandecji Nowy Sacz Dawida Janczarzyka. Pierwszy z rezerwowych chwile po wejsciu na boisko zmarnowal „setke” – sytuacje sam na sam z bramkarzem Wieslawem Olchawa. Skuteczniejszy okazal sie 19-letni napastnik. W 60. minucie z prawej strony dosrodkowal Krzysztof Tarasek, a Janczarzyk ze stoickim spokojem z bliska pokonal golkipera przyjezdnych.

Okazalo sie, ze byl to zwycieski gol, choc Barciczanka miala troche szczescia. Juz w doliczonym czasie gry pilkarze z Kamionki Wielkiej domagali sie karnego po zagraniu reka w szesnastce, ale sedzia nie wskazal na wapno. Po drugiej stronie kropke nad i mógl postawic Dawid Janczarzyk, ale jego strzal obronil rutynowany, az 44-letni Wieslaw Olchawa.

Barciczanka Barcice – Skalnik Kamionka Wielka 1:0 (0:0)

1:0 – Dawid Janczarzyk 60′

Barciczanka: Jakub Bieniek – Pawel Szczepanik, Dariusz Lukasik, Yurij Zinyak, Arkadiusz Zawislan, Michal Maslejak (57′ Michal Chochorowski), Tomasz Zawislan, Lukasz Krupa, Marek Maslejak, Krzysztof Tarasek, Krzysztof Tokarczyk (57′ Dawid Janczarzyk).

Skalnik: Wieslaw Olchawa – Szymon Skrzypiec, Mateusz Dylag, Jakub Kulpa, Michal Klebczyk (46′ Grzegorz Zarnowski), Marek Chochla, Piotr Nowak (70′ Szymon Jablonski), Tomasz Kolbon (88′ Kacper Wójtowicz), Adam Bajdel, Sebastian Nowak, Jan Zielinski.

Zólte kartki: Lukasik, T. Zawislan, Tarasek, Chochorowski (Barciczanka); P. Nowak, Klebczyk, Bajdel (Skalnik).

Sedzia: Mateusz Libera (Zabno).