Pilka nozna: Wystartowaly rozgrywki III i IV ligi oraz puchary okregowe

Rozgrywki zainaugurowali gracze trzeciej ligi malopolsko – swietokrzyskiej. Na pierwsze punkty liczyli zarówno pilkarze tarnowskiej Unii jaki i Wolanii Wola Rzedzinska, choc swoje pojedynki rozgrywali na obcych stadionach.

Jaskólki sezon inaugurowaly w Muszynie, gdzie zmierzyli sie z ekipa Popradu. Gospodarze wygrali to spotkanie 1:0, bo bramce Platy. Rezerwowy bramkarz Mineralnych zagral w tym spotkaniu jako napastnik z koniecznosci, bo lawka rezerwowych ekipy z Muszyna byla pusta. Gospodarze mogli wygrac to spotkanie wyzej, jednak Orzechowski nie wykorzystal rzutu karnego. Lukasz Lisak wyczul intencje pomocnika zespolu Popradu. To tez spotkanie zakonczylo sie porazka Unii 0:1. Jeden punkt na inauguracje zapisuja pilkarze Wolanii, po bezbramkowym remisie w Andrychowie z miejscowym Beskidem. Za tydzien obie ekipy zainauguruja sezon na wlasnym stadionie. Tarnowianie podejma w sobote o 17 druga druzyne krakowskiej Wisly, natomiast Wolania w niedziele goscic bedzie beniaminka trzeciej ligi Podhale Nowy Targ. To spotkanie równiez rozpocznie sie o godzinie 17.

Teraz zagladamy na boiska czwartej ligi malopolskiej, bo w ten weekend rozgrywki zainaugurowali pilkarze tej klasy rozgrywkowej. W sobote Skalnik Kamionka Wielka pokonal GKS Drwinia 2:1. Klub Sportowy z Tymbarku nie sprostal Barciczance i ulegl 0:5. W niedziele zas Klub Sportowy z Zakopanego pokonal Sokól Borzecin 2:0, Tuchovia choc pierwsza zdobyla gola, nie potrafila na inauguracje czwartej ligi na wlasnym boisku utrzymac zwyciestwa. W pojedynku z druga druzyna Sandecji Nowy Sacz juz w 8 minucie do bramki trafil Adrian Swiatek, jednak chwile pózniej Aleksandr Tarasenko strzalem z ok 30 metrów pokonal bramkarza Tuchovii. Jeszcze przed przerwa losy meczu mógl odmienic Bielak, jednak nie zdobyl bramki w rzutu karnego. Po przerwie szybko prowadzenie objeli goscie po golu Maslanki. Gospodarze próbowali odmienic losy spotkania, jednak ich ataki nie byly skuteczne. Goscie w ostatniej akcji spotkania ustalili wynik spotkania. Ostatecznie trzy punkty jada do Nowego Sacza po wygranej drugiej druzyny Sandecji nad Tuchovia 3:1. Dobrze ze moi zawodnicy obudzili sie w pore – podsumowal spotkanie trener drugiej druzyny Sandecji Andrzej Kuzma

Szkoda ze to spotkanie nie rozegralismy w sobote – podkresla trener Tuchovii Leszek Kraczkiewicz

Zobacz fotorelacje z pojedynku Tuchovia – Sandecja II Nowy Sacz

W innych niedzielnych pojedynkach Luban Maniowy pokonal Polan Zabno 2:1, Poprad Rytro wygrywa z Ciezkowianka 4:2, a Watra Bialka Tatrzanska ulegla na wlasnym stadionie ekipie Bochenskiego Klubu Sportowego 2:3.

W ten weekend rozegrano równiez pierwsze spotkania w ramach Pucharu Polski na szczeblu okregu tarnowskiego w podokregu bochenskim. Szreniawa Nowy Wisnicz ulegla Ceramice Muchówka 0:3. Taki sam wynik padl w pojedynku drugiej druzyny Naprzodu Sobolów z Beskidem Zegocina. Jednak w tym przypadku sedzia przerwal to spotkanie w 58 minucie po tym, jak zespól gospodarzy zostal zdekompletowany. Husaria Lapczyca wygrala z Raba Ksiaznice 4:1, a Ostrovianka Ostrów Królewski ulegla Rzezawiance 0:7. Naprzód Sobolów wygral w Krzeczowie z Blekitnymi 4:2, Raba Niedary pokonala Zubr Gawlówek 2:1, takim samym wynikiem skonczylo sie spotkanie LKS Trzciany z Tarnavia. Natomiast Czarni Kobyle ulegli Macierzy Lipnica Murowana 2:3.

W podokregu brzeskim rozegrano druga runde spotkan i tak duza niespodzianka w Katach, gdzie miejscowa druzyna Olimpii pokonala Orla Debno 4:2. Druga to wygrana Tymona Tymowa z Pagenem Gnojnik 4:0. Przegrywa równiez Rylovia w Przyborowie z miejscowym GKS-em 1:2. Rezerwy Okocimskiego Brzesko pokonaly w Gwozdzcu miejscowe Pogórze 7:1, taki sam wynik padl w konfrontacji Victorii Porabka Uszewska z LKS Uszew. W innych spotkaniach Strazak Mokrzyska ulegl Jadowniczance 2:6, a Temida Zlota przegrywa z Olimpia Bucze 2:5.

W podokregu Zabno LKS Szarwark ulegl LUKS-owi Zalipie 0:6, Klos Slupiec ulegl LZS-owi Medrzechów 1:4, a DTS Dabrowa Tarnowska przegral z Wisla Borusowa 0:2, takim samym wynikiem zakonczyla sie rywalizacja Wolanii Wola Rzelichowska z Powislem Boleslaw. Do dalszych rozgrywek awansowali futbolisci Blekitnych Siedliszowice, bo ich rywal Tar Krusz Zabawa wycofal sie z rozegrania pojedynku.

Natomiast pierwsza runde Pucharu Polski w okregu tarnowskim zaplanowano na srode 19 sierpnia. I tak Dunajec Zakliczyn podejmie Zorze Zaczarnie, Blekitni Tarnów zmierza sie z LKS Ladna, FC Pawezów o awans powalczy z LKS Zglobice, LKS Rudka zmierzy sie z tarnowskim Metalem. Klub Sportowy z Radlnej podejmie Victorie Koszyce Male, LKS Koszyce Wielkie zmierzy sie z Tarnovia, Pogoria Pogórska Wola z Pogórzem Plesna, Klub Sportowy z Lekawicy z Dunajcem Mikolajowice, Jutrzenka Wierzchoslawice z Olimpia Wojnicz, LKS Debina Letowska z Iskra Tarnów, a druga druzyna Tuchovii podejmie graczy Dunajca Zbylitowska Góra. Wszystkie spotkania rozpoczna sie o godzinie 18.