Pilka nozna: Tradycji stalo sie zadosc

robert krupa

Sandecja Nowy Sacz nie wygrywa pierwszych meczów w sezonie i nie potrafi pokonac Drutex-Bytovii Bytów. Te dwie reguly potwierdzily sie w 1. kolejce I-ligowych rozgrywek 2015/2016. Mecz na stadionie przy ul. Kilinskiego skonczyl sie wynikiem 0:1.

Goscie z Bytowa objeli prowadzenie juz w 10. minucie. Wtedy tez po bledach obronców i fatalnej interwencji Marka Koziola, strzal Janusza Surdykowskiego znalazl droge do bramki. Mimo wielu okazji nie udalo sie juz sadeczanom przynajmniej wyrównac. Najblizej szczescia byl Ukrainiec Oleksandr Tarasenko. Jego strzal w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej polowy trafil w slupek. Jeszcze w pierwszej czesci spotkania faulowany w polu karnym byl Bartlomiej Dudzic, ale sedzia Jacek Malyszek nie zdecydowal sie na odgwizdanie rzutu karnego i jeszcze ukaral gracza Sandecji zólta kartka za protesty.

Sandecja Nowy Sacz – Drutex-Bytovia Bytów 0:1 (0:1)
0:1 – Janusz Surdykowski 10′

Sandecja: Koziol – Bartków (83′ Danek), Szufryn, Szarek, Slaby – Dudzic, Baran Kasprzak (63′ Tarasenko), Szczepanski (57′ Sobotka), Malkowski – Aleksander.

Drutex-Bytovia: Laskowski – Wróbel, Bak, Opalacz – Wilczynski (46′ Lisowski), Kort, Mandrysz, Poczobut, Formela (74′ Szewczyk) – Jakóbowski (90+3′), Surdykowski.

Zólte kartki: Bartków, Dudzic, Baran (Sandecja) oraz Surdykowski, Mandrysz, Kort (Drutex-Bytovia).

Sedzia: Jacek Malyszek (Lódz).

Widzów: 1500.