Woda ze źródełka przy ulicy Orkana w Tarnowie jest niezdatna do picia – informuje tarnowski sanepid. Jej spożycie może skutkować zaburzeniami układu pokarmowego.
– To miejsce jest źródłem wody awaryjnej i nie powinno służyć do codziennego zaopatrzenia – zaznacza zastępca dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie Danuta Litwin-Żywiec.
– Badania wykonane przez pracowników inspekcji sanitarnej zarówno 7 jak i 14 czerwca wykazały znaczne przekroczenie dopuszczalnej liczby bakterii. Te przekroczenia są na tyle duże, że wystosowaliśmy do Urzędu Miasta informacje o jakości wody, ze studni publicznej i konieczności oznakowania studni informacją o nieprzydatności wody do spożycia przez ludzi.
To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie.
– Tej wody nie da się zdezynfekować, bo to nie jest studnia tylko źródełko. W związku z tym niemożliwe jest wykonanie zabiegów dezynfekcyjnych. Ta woda co jakiś czas się filtruje i jej jakość się poprawia. Nie da się zagwarantować kiedy woda będzie zdatna lub niezdatna do spożycia, wpływ na to mają m.in. opady deszczu i geologiczne wpływy.
Nie wiadomo przez jak długi czas źródło wody będzie nieczynne.


![Limanowa: Prawdziwie świąteczna atmosfera na VI Kiermaszu Bożonarodzeniowym [ZDJĘCIA] 3 kiermasz Bozonarodzeniowy Limanowa43](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kiermasz-Bozonarodzeniowy-Limanowa43-350x250.jpg)


![To był wyjątkowy jubileusz w przedświątecznej atmosferze. Gmina Korzenna świętowała 35-lecie samorządu [ZDJĘCIA] 6 Korzenna 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Korzenna-1-350x250.jpg)


![Zubrzyk: Zablokowana droga, wstrzymany ruch pociągów [AKTUALIZACJA] 9 droga 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/droga-1-350x250.jpeg)
![Jarmark Bożonarodzeniowy w Lisiej Górze [21.12.2025] 10 aa IMG 5828 bb](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/aa_IMG_5828_bb-120x86.jpg)




