Dodatek osłonowy za prąd i gaz już w portfelach tarnowian

pieniadze 3

fot. zdjęcie ilustracyjne

Od początku tego roku do tarnowskiego Centrum Usług Społecznych wpłynęło już 6 tysięcy wniosków.

Wszystkie wnioski złożone w styczniu zostały zweryfikowane i wypłacone. Do mieszkańców miasta, którzy załapali się na dodatek osłonowy, do tej pory trafiło milion trzysta tysięcy złotych.

Kierownik działu świadczeń rodzinnych i spraw mieszkaniowych Centrum Usług Społecznych w Tarnowie Małgorzata Mularczyk, przypomina, że pieniądze mogą trafić do tych osób, które spełniają odpowiednie kryteria.

– Dodatek osłonowy jest uzależniony od kryterium dochodowego, w tej chwili jest brany pod uwagę dochód za 2020 rok. Przy gospodarstwie jednoosobowym dochód ten nie może przekraczać 2100 złotych.

Jeśli liczba domowników jest wyższa, dochód netto nie może przekroczyć 1500 zł.

Wysokość dofinansowania zależy też od źródeł ogrzewania.

– Ten dodatek może być nieco podwyższony w przypadku, kiedy osoba ogrzewa mieszkanie np. piecem, kotłem na węgiel, piecokuchnią i pali w tych piecach właśnie materiałami węglopochodnymi albo węglem. Jest jeszcze jeden warunek. Sposób ogrzewania lokalu musi być zgłoszony do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – dodaje Małgorzata Mularczyk.

Wnioski można składać do 31 października.

Pieniądze będą wypłacane do 2 grudnia.

Dodatek osłonowy obejmuje jednorazową wypłatę. Nie trzeba później przedstawiać żadnych zaświadczeń, na to przeznaczono otrzymaną kwotę.

Exit mobile version