W miejscowości Jasień (pow. brzeski) młoda kobieta podtruła się tlenkiem węgla. 21-latka zasłabła podczas kąpieli.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 11 kwietnia po godzinie 16.00.
Jak przekazał Radiu RDN oficer dyżurny brzeskich strażaków, w łazience był piecyk gazowy. Pomocy poszkodowanej udzielili najpierw domownicy, a następnie medycy.
Strażacy sprawdzili mieszkanie pod kątem czadu i przewietrzyli pomieszczenia. Pozostali mieszkańcy nie skarżyli się na żadne dolegliwości.
Strażacy apelują, by nie bagatelizować problemu i radzą, by w mieszkaniu zamontować czujnik czadu. Jeśli zacznie ulatniać się tlenek węgla, urządzenie szybko zaalarmuje mieszkańców o niebezpieczeństwie.







![Nowy wiadukt nad Węgierską gotowy. Jedni się cieszą, inni obawiają dużej liczby pociągów i ciężarówek [ZDJĘCIA, WIDEO] 8 wegierska 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wegierska-4-350x250.jpg)






