Gmina Chełmiec wydała ponad milion złotych na rozbudowę ujęć wody w Marcinkowicach. Jak mówi wójt Bernard Stawiarski, dzięki temu zasoby wody w gminie zwiększyły się pięciokrotnie.
Powstał budynek techniczny z nowoczesnymi urządzeniami do uzdatniania wody, ale też z monitoringiem ujęć i 3 nowymi studiami.
– Będziemy mieć pięć razy więcej wody, co daje nam już duże bezpieczeństwo na lata, jeśli chodzi o ujęcia wody. Wcześniej były z tym duże problemy, a teraz nawet sprzedajemy wodę gminie Limanowa. Dodatkowo rozbudowujemy wodociągi i modernizujemy je. Budujemy też 3 zbiorniki wody – dodał Stawiarski.
Zbiorniki mają powstać w Rdziostowie, Klimkówce i w Dąbrowej.
Dodajmy, że rozbudowa ujęć wody w Marcinkowicach kosztowała niecały milion sto tysięcy złotych. To ma zabezpieczyć dostawy wody na najbliższe 15 lat.
Gmina sfinansowała inwestycję z własnego budżetu.

![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 2 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-350x250.jpg)




![Co z przebiegiem "sądeczanki" po lewej stronie Dunajca? Artur Bochenek: To byłyby bardzo duże koszty [WIDEO] 7 Artur Bochenek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Artur_Bochenek-350x250.jpg)
![Nowy Sącz: Szybka kolej za pięć lat. A kiedy nowy parking przy dworcu? [ZDJĘCIA] 8 parking5](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/parking5-350x250.jpg)

![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 10 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-120x86.jpg)




