Niemal wszystkie tarnowskie szkoły publiczne chcą dodatkowych zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Do poniedziałku 21 lutego dyrektorzy musieli zgłosić deklarację odnośnie planowanej liczby godzin przeznaczonych na takie zajęcia w placówce. Do programu w Tarnowie przystąpiło 31 szkół, tylko jedna szkoła nie złożyła odpowiedniej deklaracji do Urzędu Miasta.
Jak mówi Radiu RDN Małopolska rzecznik tarnowskiego magistratu Ireneusz Kutrzuba, pieniądze na ten cel pochodzą z Ministerstwa Edukacji i Nauki.
– Łącznie zaplanowano 7678 godzin zajęć. Wszystkie zajęcia mają kosztować łącznie 492 tysiące złotych, a pieniądze na ten cel miasto otrzyma z ministerstwa edukacji w formie ogólnej subwencji oświatowej.
O dotację na zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej zgłosiło się także 14 szkół niepublicznych. W tym przypadku będzie to 1378 godzin zajęć za kwotę 88 192 zł.
Na zajęcia specjalistyczne składają się zajęcia: korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne oraz inne zajęcia o charakterze terapeutycznym.
Dodatkowe zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach mają ruszyć od 1 marca. Będą je prowadzić psychologowie i pedagodzy zatrudnieni w szkole lub osoby z zewnątrz.
Zajęcia są dodatkowe i będą prowadzone dla zainteresowanych uczniów.