Samoloty, które we wtorkowy wieczór można było usłyszeć nad Tarnowem prawdopodobnie obrały kurs na lotnisko w Rzeszowie-Jasionce.
Jak donosi portal tech.wp.pl powołując się na serwis The War Zone pomagały w ewakuacji amerykańskich dyplomatów z Ukrainy do Polski.
Jak mówi Radiu RDN Małopolska Waldemar Mazgaj, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ostatnich dniach zwiększyła się liczba wojskowych samolotów, w tym amerykańskiej armii.
– Nasze lotnisko jest bardzo pojemne, mieści zarówno samoloty wojskowe jak i przede wszystkim cywilne. W ostatnim czasie na naszym lotnisku ląduje mnóstwo samolotów wojskowych w tym samoloty z desantem amerykańskiej armii więc być może były to te samoloty, które słyszeli tarnowianie.
We wtorkowy wieczór można było usłyszeć huk samolotów przelatujących nad miastem.
Ze względu na mocno zachmurzone niebo, maszyny były niewidoczne.
https://www.rdn.pl/news/huk-samolotow-nad-tarnowem-zaniepokoil-mieszkancow




![Tegoroczne Kolędowanie Małemu Bacy tradycyjnie zakończą prawie 1000 m n.p.m. [ZDJĘCIA] 5 fot. www.parafia.piwniczna.com](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Koledowanie-Malemu-Bacy1-350x250.jpg)




![Posłanie Kolędników Misyjnych w Łęgu Tarnowskim [26.12.2025] 10 IMG 1846](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_1846-120x86.jpeg)


!["Tworzymy tu drugą rodzinę", czyli Boże Narodzenie w Sądeckim Hospicjum [ZDJĘCIA] 13 sadeckie hospicjum2](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sadeckie_hospicjum2-120x86.jpg)

