Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu planuje przebudowę sześciu dużych przejść dla pieszych w mieście. Inwestycje mają poprawić bezpieczeństwo.
Chodzi o przejścia między innymi na ulicach Lwowskiej, „Bora” Komorowskiego, Hallera, Paderewskiego, czy na Alei Wolności.
Jak mówi Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, modernizacja przejść ma być kompleksowa.
– Wiąże się to również z wykonaniem i remontem nawierzchni i chodników, z wykonaniem nowych ciągów ścieżki rowerowej, ale też poprawą programów sygnalizacji świetlnej. Mamy już rozstrzygnięte przetargi i te zadania wchodzą już w fazę realizacji.
Przebudowy przejść dla pieszych mają zakończyć się do połowy bieżącego roku.

![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 2 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-350x250.jpg)




![Co z przebiegiem "sądeczanki" po lewej stronie Dunajca? Artur Bochenek: To byłyby bardzo duże koszty [WIDEO] 7 Artur Bochenek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Artur_Bochenek-350x250.jpg)
![Nowy Sącz: Szybka kolej za pięć lat. A kiedy nowy parking przy dworcu? [ZDJĘCIA] 8 parking5](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/parking5-350x250.jpg)

![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 10 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-120x86.jpg)




