Mają oprowadzać zwiedzających, ale także przygotowywać scenariusze zajęć, prowadzić warsztaty, pokazy i swoimi pomysłami przyczyniać się do rozwoju placówki. Tarnowskie Centrum Kultury poszukuje edukatorów do powstającego w mieście Pasażu Odkryć, czyli nowej placówki edukacyjnej.
Kierownik projektu Szymon Pitek, podkreśla, że zależy mu na ludziach kreatywnych i obdarzonych pasją, którzy będą chcieli razem z nim współtworzyć to miejsce.
– Zależy mi na tym, żeby zespół, który uda się tutaj zbudować, który będzie tworzyć to miejsce, miał duży wkład w to, czym się zajmujemy. Tak więc już od razu, na samym początku, rekrutacja, myślenie o zespole są tak pomyślane, by tych ludzi, których uda się nam pozyskać, zaangażować w proces tworzenia treści merytorycznych. Tak, że tutaj będziemy bardzo chcieli razem pracować nad programem, nad scenariuszami, nad konkretami, które będziemy udostępniali. Przede wszystkim szukamy ludzi, którzy będą chcieli z nami tworzyć to fajne miejsce, dobrą energię i zmieniać Tarnów, zmieniać region.
Nowi pracownicy Pasażu Odkryć mają rozpocząć pracę od 1 czerwca, aby mieć czas poznać wszystkie urządzenia, przejść niezbędne szkolenia i przygotować ofertę edukacyjną. Otwarcie nowej placówki planowane jest po wakacjach.
Oferty można składać do 14 marca.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie TCK.



![Tragedia w powiecie limanowskim. Pożar i śmierć kobiety [ZDJĘCIA] 4 fot. OSP Łososina Górna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar_krosna_osp_lososina-350x250.jpg)
![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 5 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)
![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 6 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-350x250.jpg)








