Jeśli boisko szkolne albo inny plac w waszej miejscowości nadaje się do przygotowania ślizgawki, straż pożarna może pomóc w jej uruchomieniu.
Właściciele takiego terenu musi tylko zabezpieczyć bandy.
– Oczywiście musi być sprzyjająca aura, czyli musi być mróz, aby ta woda zamarzła. Wiemy, że tych lodowisk jest niewiele, w naszym regionie tylko jedno w Gorlicach, a zainteresowanie jest duże. Osoby czy instytucje, które są chętne, prosimy o kontakt telefoniczny z nami i będziemy dogadywać szczegóły, jeśli chodzi o taką akcję – mówi Dariusz Surmacz, oficer prasowy gorlickich strażaków.
Strażacy co roku organizują taką akcję, bo sztuczne lodowiska są znacznie bardziej bezpieczne niż ślizganie się po zamarzniętych jeziorach czy rzekach.
Akcja Bezpieczne Lodowisko 2022 koordynowane jest przez strażaków w całej Polsce.








!["Jest to dar jednego człowieka dla drugiego". Honorowi krwiodawcy zostali odznaczeni [ZDJĘCIA] 9 kriwodawcy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kriwodawcy-350x250.jpg)


![Dwór z Wielogłów trafi do Nowego Sącza. Gdzie i kiedy będzie można go zwiedzać? [ZDJĘCIA] 12 fot. Muzeum Ziemi Sądeckiej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/muzeum-ziemi-sadeckiej-1-120x86.jpg)
![Mieszkańcy gminy Łukowica zapłacą więcej za wywóz śmieci [WIDEO] 13 bogdan luczkowski14 11 2025 scaled e1763114199172](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/bogdan_luczkowski14_11_2025-scaled-e1763114199172-120x86.jpg)

