6 stycznia odbędzie się 10. Nowosądecki Orszak Trzech Króli. Po rocznej przerwie, związanej z pandemią, mieszkańcy znów będą mogli razem kolędować i wyrażać radość z narodzenia Chrystusa.
Orszak ruszy w czwartek o 10.30 z ulicy Gwardyjskiej, spod dawnego postoju taksówek towarowych. Mieszkańcy przejdą następnie ulicą Lwowską na nowosądecki rynek, gdzie pod ratuszem oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus.
Do uczestnictwa w radosnym pochodzie zaprasza ks. Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii św. Małgorzaty, współorganizującej wydarzenie.
– Zapraszamy całe rodziny. Mamy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjała temu, żebyśmy wspólnie świętowali i w tym czasie, który przeżywamy, nacieszyli się swoją obecnością. Myślę, że warto zaznaczyć i przypomnieć wszystkim o narodzeniu Chrystusa i starać się to narodzenie również sprowadzić do serca każdego z nas – podkreślił kapłan.
Podczas orszaku nowosądeczanie zostaną przy moście na Kamienicy przywitaniu przez św. Małgorzatę, a pod domem Marii Ritter, przyjrzą się rozmowie króla Heroda z mędrcami ze Wschodu. Dodatkową atrakcją będzie też żywa szkopka.
– Śpiewem zajmą się grupy kolędnicze, a w marszu będą pomagać też harcerze i młodzież szkolna – mówi jedna z inicjatorek wydarzenia, Barbara Porzucek.
– Przed marszem i w podczas jego trwania, młodzież będzie rozdawała korony i piękne śpiewniki dla wszystkich zainteresowanych – dodaje.
Głównymi organizatorami uroczystego wydarzenia, obok parafii św. Małgorzaty jest Urząd Miasta w Nowym Sączu oraz Pałac Młodzieży.
Nowosądecki Pokłon Trzech Króli, dekadę temu zainicjowała w Nowym Sączu Barbara Jawor, prezes miejscowego oddziału Klubu Inteligencji Katolickiej.

![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 2 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-350x250.jpg)
![Dwór z Wielogłów trafi do Nowego Sącza. Gdzie i kiedy będzie można go zwiedzać? [ZDJĘCIA] 3 fot. Muzeum Ziemi Sądeckiej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/muzeum-ziemi-sadeckiej-1-350x250.jpg)





![Wypadek w Klęczanach koło Gorlic. Są ranni [ZDJĘCIA] 9 kleczany halogorlice 8](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kleczany_halogorlice-8-350x250.jpg)
![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 10 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-120x86.jpg)




