Będzie bezpieczniej, zwiększy się komfort poruszania rowerzystów. Podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej Dąbrowa Tarnowska – Radomyśl Wielki w miejscowości Radgoszcz. Dzięki tej inwestycji powstanie ścieżka rowerowa o długości prawie 900 metrów.
Projekt o wartości ponad 700 tys. zł obejmuje roboty budowlane wraz z infrastrukturą towarzyszącą, odwodnieniem oraz oznakowaniem.
Przetarg na kolejny półkilometrowy odcinek w Narożnikach będzie wkrótce ogłoszony.
– Podpisaliśmy umowę na ciekawy projekt 'Budowa, oznakowanie i promocja tras turystycznych na terenie Powiatu Dąbrowskiego’. W ramach tego projektu wybudujemy ścieżkę rowerową. Jest to odcinek w Radgoszczy, który pozwoli nam połączyć ścieżkę z Dąbrowy z Narożnikami, gdzie znajduje się kompleks wypoczynkowy. Ten odcinek jest bardzo potrzebny, żeby była połączona trasa Narożniki – Dąbrowa Tarnowska. To jeden z elementów naszego projektu. Druga część to jest wyznaczenie prawie 200 km tras rowerowych na terenie powiatu dąbrowskiego
– mówił w audycji Słowo za Słowo wicestarosta dąbrowski Krzysztof Bryk.
Część z tych tras będzie prowadzić po drogach leśnych. Powstanie także mini-infrastruktura dla rowerzystów.
Wartość projektu to prawie 3 mln zł. Powiat dąbrowski otrzymał dofinansowanie z funduszy europejskich na ten cel, które wynosi prawie 2,5 mln zł.
