Opóźnia się otwarcie mostu w Straszęcinie. Przeprawa na potoku Grabinianka przechodzi gruntowny remont.
To jednak oznacza utrudnienia dla kierowców. Od września na trasie Dębica – Straszęcin – Grabiny – Czarna podróżujących zatrzymuje wahadło.
Starosta dębicki Piotr Chęciek zapowiada, że piesi będą mogli skorzystać z tej trasy jeszcze wcześniej.
– Teraz trwają prace nad wykonaniem chodnika, który jest niezwykle istotny, położeniem masy żywicznej, ciepło jest, więc myślę, że to się uda i już niedługo będzie można przejść chodnikiem po tym moście, a w połowie kwietnia zostanie oddany do użytku cały most.
Most na potoku Grabinianka miał być oddany po remoncie do końca grudnia 2025 roku, ale wykonawca nie wyrobił się z pracami. Utrudnienia mają skończyć się w połowie kwietnia. Do tej pory ruch w tym miejscu sterowany jest światłami.
Koszt remontu to blisko 4 mln zł. Kierowcy mogą też objeżdżać to miejsce korzystając z innego mostu w gminie Żyraków, który niedawno został wyremontowany.














