Duchowość przynależy do człowieka, wyraża się w religii i jej potrzebuje – mówił w audycji Rozgryźć Kościół ks. dr Maciej Biedroń. Niedawno miało miejsce promocja książki na ten temat.
Wykładowca teologii moralnej na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie, UPJPII, prefekt w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie przypomniał, że ważne jest podtrzymywanie duchowości. W tym pomagają nam m.in. sakramenty.
– Ja zawsze lubię powtarzać, że zanim zaczniemy szukać nowości w życiu duchowym, to warto się zapytać czy rzeczywiście to życie duchowe też jest oparte na fundamentach, na podstawach takich jak sakramenty, czy słowo Boże. Nie zapominajmy też w życiu duchownym o tym co podstawowe. Myślę, że też regularna spowiedź, kierownictwo duchowe pomagają nam dojrzalej i autentyczniej przeżywać naszą relacje z Bogiem –
– dodaje autor.
Ks. Maciej Biedroń zachęcał, aby w codzienności rozwijać życie duchowe.
– Bóg wzywa, abyśmy mu służyli w miejscu pracy, podczas spełniania naszych obowiązków. Żyjemy pośród świata, ale odnajdujemy w nim nadprzyrodzony sens, miejsce, gdzie możemy spotkać się z Bogiem i ofiarować Mu naszą modlitwę i pracę. Nie mamy uciekać od świata, ale mamy dążyć do świętości. Mamy żyć pośród świata, ale nie być światowymi.
Ks. dr Maciej Biedroń jest autorem monografii naukowej 'Fundamenty teologii duchowości katolickiej”. Promocja książki odbyła się niedawno w bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
Kapłan będzie mówił o duchowości także podczas wykładów Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. We wtorek, 3 marca prelekcji będzie można wysłuchać w auli przy sądeckiej bazylice, a w środę, 4 marca w auli św. Jana XXIII w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Zajęcia odbywają się w godzinach od 17.00 do 19.00. Wstęp jest wolny.
Posłuchaj rozmowy:














