Wypadek podczas prac przy drążeniu ewakuacyjnego kolejowego tunelu pod Pisarzową na modernizowanej linii 104. W czwartek (26.02) po 1.00 w nocy pod przejeżdżający wagonik wpadł pracujący tam 42-letni obcokrajowiec.
Jak powiedziała radiu RDN Nowy Sącz Jolanta Batko z limanowskiej policji, poszkodowanym jest mężczyzna narodowości tureckiej.
– 42-latek został zabrany do szpitala z poważnymi obrażeniami, wymagającymi pobyt w szpitalu powyżej 7 dni. Pobrano od niego krew do badań. Na miejscu pracował grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora oraz technik kryminalistyki. O wypadku powiadomiono też państwową inspekcję pracy.
Akcja służb na terenie drążonego tunelu zakończyła się około godz. 9.00.
Policjanci będą teraz zbierać cały materiał dowodowy i zbadają dokładne okoliczności i przyczyny całego zdarzenia.














