Żwirownia w Rożnowie przejdzie metamorfozę. Gmina ogłasza przetarg na wykonanie tu atrakcji dla turystów [WIZUALIZACJA]

fot. Urząd Gminy Gródek nad Dunajcem

Zobacz wizualizacje:

zwirownia7

Zdjęcie 1 z 7

fot. Urząd Gminy Gródek nad Dunajcem

Gródek nad Dunajcem przymierza się do zagospodarowania terenu żwirowni w Rożnowie. Gmina ogłosi przetarg na opracowanie projektu opartego o wcześniejszą koncepcję i wykonanie prac. Według planu ma być to miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Na razie gmina dostała milion złotych dofinansowania, ale już wiadomo, że to nie wystarczy na pokrycie kosztów. – Szacunkowo potrzeba jeszcze około 4 milinów złotych, żeby udało się zrealizować te atrakcje turystyczną – mówi wójt Jarosław Baziak.

– To będzie wkład z budżetu gminy i w dużej mierze będą to również kwoty wypracowane z działalności naszej spółki, którą likwidujemy sprzedającą żwir właśnie z tej żwirowni. Więc rozsądnie rekultywujemy również to miejsce w taki sposób, żeby coś z tego żwiru pozostało i zostało zrobione.

Zagospodarowanie terenu żwirowni powinno być zakończone w ciągu roku od podpisania umowy z wykonawcą.

Według koncepcji w Rożnowie mają powstać ścieżki spacerowe, a motywem przewodnim będą skały nawiązujące do historii tego miejsca.

Exit mobile version