Wilki wciąż są zagrożeniem w gminie Limanowa. Zwierzęta w zeszłym tygodniu zaatakowały i pogryzły psa na jednej z posesji w Mordarce. W ostatnim czasie także były widywane w okolicach zabudowań – informuje wójt Jan Skrzekut.
Gość programu Słowo za Słowo na antenie RDN Nowy Sącz apeluje o zachowanie ostrożności. Jak mówi, chronić trzeba szczególnie zwierzęta domowe i gospodarcze.
– Cały czas musimy zachować czujność. Na szczęście w Mordarce udało się psa uratować, bo mieszkaniec w porę wybiegł i odgonił, odstraszył wilka. Natomiast mamy sygnały, że pojawiły się kolejne wilki jeszcze w pobliżu osiedla Sarczyna w Mordarce. Krążą po okolicy. Dlatego apeluję do mieszkańców o bardzo dużą ostrożność i to, żeby wieczorami nie wychodzić na zewnątrz, bo zawsze jakieś niebezpieczeństwo z tej strony tych zwierząt istnieje.
Zabezpieczmy też nasze zwierzęta – psy warto trzymać w zamkniętych kojcach, a kury, albo inne zwierzęta gospodarcze za szczelnymi ogrodzeniami. Nie zostawiajmy też koszy na śmieci czy worków z odpadami organicznymi na otwartej przestrzeni. Te zapachy mogą przyciągać zwierzęta, które szukają teraz pożywienia.
Posłuchaj całej rozmowy z wójtem gminy Limanowa, Janem Skrzekutem:














