Zobacz zdjęcia:
AKTUALIZACJA GODZ. 12.00Blisko 260 interwencji mieli tarnowscy strażacy od północy do dzisiejszego południa (23.11 do godz. 12.00). Najwięcej zgłoszeń dotyczy uszkodzonych drzew, konarów i linii energetycznych.
W Tarnowie i regionie tarnowskim było najwięcej interwencji w skali całej Małopolski. Ponad 30 razy interweniowali strażacy z Bochni i Brzeska.
Ciężki śnieg zawalił dwie hale – w Gdowie i Gorlicach, na szczęście nikt nie ucierpiał. W Białej Niżnej zawaliła się stodoła, z budynku udało się wydostać cztery krowy.
Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie podała dane dotyczące interwencji w całej Małopolsce.
GODZ. 9.45
Tysiące odbiorców bez prądu. Ciężki śnieg uszkadzał drzewa i linie energetyczne.
Wojewoda Małopolski przekazał, że najwięcej osób pozostaje bez prądu m.in. w powiatach tarnowskim (gminy: Wierzchosławice, Zakliczyn, Pleśna, Gromnika), gorlickim (gminy: Uście Gorlickie, Moszczenica, Gorlice), myślenickim (gmina Pcim).
Służby od rana mają pełne ręce pracy. Od północy było już ponad 200 interwencji. Działają zarówno w Tarnowie, jak i na terenie całego powiatu. To głównie połamane konary drzew, często blokujące też przejazd.
Niebezpiecznie może być także dla pieszych. Tarnowscy strażacy apelują, by unikać przebywania pod drzewami, i zrezygnować na razie ze spacerów. Parkując auta zwracajmy uwagę, by stawiać ich pod drzewami.
Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Te w wielu miejscach regionu są bardzo śliskie. Dziś zdecydowane trzeba zwolnić.
![Zima w natarciu! Tysiące domów bez prądu. Jest apel służb [AKTUALIZACJA] 1 1 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1-1-750x536.jpg)





![Nowy wiadukt nad Węgierską gotowy. Jedni się cieszą, inni obawiają dużej liczby pociągów i ciężarówek [ZDJĘCIA, WIDEO] 7 wegierska 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wegierska-4-350x250.jpg)

![Pożegnali garnitury. Alumni trzeciego roku mają już sutanny [ZDJĘCIA] 9 IMG 5192](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_5192-350x250.jpg)

![Tragedia w powiecie limanowskim. Pożar i śmierć kobiety [ZDJĘCIA] 11 fot. OSP Łososina Górna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar_krosna_osp_lososina-120x86.jpg)



