10 października 2025 roku, po 11 latach od ostatniego albumu, światło dzienne ujrzała najnowsza płyta Grzegorza Turnaua nosząca enigmatyczny tytuł „Szósta godzina”. Wydawnictwo zawiera 14 piosenek, w tym dwa znane już single –„ Utrata (Z duszą na listek)”, „Paskudna piosenka” oraz najnowszy, tytułowy– „Szósta godzina”.
Tak o zawartości wydawnictwa mówi Grzegorz Turnau: „Nadchodzący album jest dwustronny. Z jednej strony liryczny, z drugiej — komiczny. Nastrojowy i pastiszowy. Ciemny i jasny. Jak pory roku, które dążą do mojej ulubionej zimy. Wierszom L.A. Moczulskiego, J. Czechowicza, R. Frosta, A. Zagajewskiego, B. Maja towarzyszą moje teksty i ten aspekt stanowi również o dwustronności płyty — poważna poezja spotyka się tu z amatorskim komentarzem. Ale już dość — nie ma nic gorszego od piosenkarza, który opowiada o tym, o czym będzie śpiewał”.
Album pojawia się w formatach CD i LP.
Tracklista:
1. Mamy czas
2. Dwa bilety
3. Gdybyś
4. Utrata (Z duszą na listek)
5. Balowe buciki babci Agny
6. Przystając pod lasem w śnieżny wieczór
7. Jedliśmy agrest
8. Płomień
9. Jeszcze jedna zima
10. Paskudna piosenka
11. Południowe sny
12. Nie skąp żartu
13. Sen mnie woła
14. Szósta godzina
zródło: empik.com









![Lipnicki Korowód Świętych [25.10.2025] 10 fot. Paweł Heród](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/a60953c4-b316-4a65-9007-d6f6aeeb3efb-120x86.jpg)




