To zachęcenie młodych do aktywnego trybu życia i przede wszystkim oderwanie się od smartfonów. Młodzieżowa Rada Gminy Skrzyszów oraz Stowarzyszenie Formacja Aktywni są organizatorami projektu 'Offline, ale widoczny i aktywny”.
Wójt Marcin Kiwior, który jest także propagatorem aktywnego wypoczynku podkreśla, że warto skrócić czas spędzony na surfowaniu po Internecie.
– Chodzi o to, żeby odłożyć komórkę, wyjść, spotkać się. Przy wsparciu OSP będziemy także mówić młodym o pierwszej pomocy. Wszystko się łączy: rozmowy, bycie ze sobą, efekt społeczny, ruch, bezpieczeństwo. Przy tych młodych, przeszkolonych ludziach będziemy mogli czuć się bezpiecznie, bo gdyby nam czy starszym coś się stało, to będą wiedzieli jak zareagować.
Zajęcia będą przeprowadzone w Lesie Kruk i na ścieżce wokół zalewu w Skrzyszowie. Na uczestników czekają między innymi krokomierze oraz bidony.




![Nowy Dom Pomocy Społecznej w Boguszowej może być czynny już za dwa lata [WIDEO] 5 Stanislaw Kuzak](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/09/Stanislaw_Kuzak-350x250.jpg)





![VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej w Tarnowie [27.09.2025] 11 Na zdjęciu: Chór 'Sancti Jacobi' z Brzeska w czasie przesłuchań konkursowych w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/09/IMG_9189-120x86.jpg)

![Wilki podchodzą pod domy. Jednego złapało oko kamery [WIDEO] 13 wilk lopien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/09/wilk_lopien-120x86.jpg)

