Części mieszkań jest gotowa do wprowadzenia się. Lokatorzy wejdą tu jednak najwcześniej na wiosną – mówi prezes Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Jacek Żelasko. Chodzi o bloki, które powstają przy ulicy 29 Listopada w Nowym Sączu.
Mieszkania na wynajem z niskim czynszem powstają w trzech segmentach – B, C i D.
– Na parterze wszystkie są gotowe w segmencie C1, a na pierwszym piętrze niebawem też będą gotowe. Mamy elewację zewnętrzną na segmencie C w większości wykonaną. Prac nad elewacją rozpoczęły się na segmencie D, a na B będą dopiero wchodzili na elewacje, a stolarka zewnętrzna jest zamontowana. Instalacje podtynkowe są już praktycznie wszędzie. Będziemy niedługo montowali magazyn chłodu przy segmencie D i będzie to coś nowego.
Spółka STBS zapewnia, że prace idą szybciej niż zakłada to umowa z wykonawcą. Mieszkania według niej miały być gotowe dopiero w czerwcu przyszłego roku. Prawdopodobnie stanie się to przynajmniej miesiąc wcześniej.

![Łużna: Osoby starsze znajdą tu opiekę i wsparcie [ZDJĘCIA] 2 fot. Gmina Łużna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/09/z4-1-350x250.jpg)
![Dzień Sybiraka i 86. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Żywe lekcje historii w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 3 sybir 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/09/sybir-1-350x250.jpg)






![Łużna: Osoby starsze znajdą tu opiekę i wsparcie [ZDJĘCIA] 10 fot. Gmina Łużna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/09/z4-1-120x86.jpg)

![Grybów w rankingu ubóstwa? Paweł Fyda: Będziemy żądać sprostowania [WIDEO] 12 Fyda](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/08/Fyda-120x86.jpg)
![Koniec budowy i dedykacja kościoła w Mogilnie. "Czekaliśmy na to wiele lat" [ZDJĘCIA] 13 dedykacja mogilno](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/09/dedykacja_mogilno-120x86.jpg)

