Marcin Rojna został odwołany ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Decyzja władz miasta została przekazana mu podczas rozmowy z prezydentem Ludomirem Handzlem i jego zastępcą Arturem Bochenkiem.
– Konkluzją tej rozmowy było odwołanie pana dyrektora. W pewnym momencie wspólna wizja rozwoju czy współpracy między instytucjami gdzieś się rozbiega. Po kilku latach pracy pana dyrektora trochę inaczej zaczęliśmy patrzeć na pewne sprawy i w związku z tym postanowiliśmy się rozstać
– wyjaśnił wiceprezydent Nowego Sącza.
Marcin Rojna był dyrektorem MOSiR-u przez około 6 lat. Tymczasowo jego obowiązki przejął zastępca dyrektora Wojciech Luberadzki.
Władze Nowego Sącza zapowiadają, że decyzje w sprawie nowego dyrektora ośrodka zapadną po zakończeniu okresu wypowiedzenia Marcina Rojny.