W przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej będą modlić się za Ojczyznę. Jak co roku 31 sierpnia parafia w Wielogłowach zaprasza na Drogę Krzyżową. – Nabożeństwo odbędzie się w plenerze – mówi jeden z organizatorów Paweł Bogdanowicz.
– Wyruszamy z kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i idziemy piękną plenerową drogą krzyżową na najwyższy szczyt na górę Kożuch, gdzie jest kapliczka poświęcona rocznicy pobytu Jana Pawła II w Starym Sącza. Tam przy tej kapliczce będzie zakończenie Drogi Krzyżowej z uroczystym apelem poległych i odśpiewaniem hymnu – Boże coś Polskę.
Droga Krzyżowa będzie okazją do modlitwy o pokój i za tych, którzy polegli w walce o wolność Polski.
Warto wiedzieć, że w na niektórych odcinkach droga jest stroma. Jej przejście zajmuje około 2 godziny. Początek w niedzielę (31.08) o 16.30 przy kościele parafialnym w Wielogłowach.
Radio RDN Nowy Sącz patronuje wydarzeniu.