Jeszcze w tym roku ul. Kilińskiego w Nowym Sączu zostanie wyremontowana. Miejski Zarząd Dróg otworzył oferty w przetargu i żadna z 5 nie przekracza zakładanego budżetu czyli niecałych 5,4 mln złotych.
Najtańsza oferta to nieco ponad 4,1 miliona złotych, dlatego prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel myśli o poszerzeniu zakresu prac.
– Chodzi o dodatkowy element przed stadionem, by całościowo zamknąć remont ul. Kilińskiego jeszcze w tym roku. Będziemy się starali zrobić to bardzo szybko, bo to ważna arteria dla Nowego Sącza. Modernizacja przyniesie duże zmiany. Chodzi między innymi o przebudowę wlotu ul. Kilińskiego do Husarskiej oraz wybudowanie trzeciego pasa ruchu do ronda przy moście 700-lecia
– wyjaśnił prezydent.
Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał czas do 28 listopada na wykonanie remontu ul. Kilińskiego w Nowym Sączu.