Do końca roku urzędnicy z gminy Szczawa powinni przenieść się do nowo wyremontowanej siedziby. Chodzi o dawną Szkołę Podstawowej nr 2, która została zlikwidowana w 2023 roku. Na razie tymczasowy urząd nadal mieści się budynku ośrodka zdrowia.
W budynku dawnej „1000-latki” zostanie wymieniony dachu i przeprowadzona termomodernizacja. Wymienione zostaną też wszystkie instalacje, jak prąd, gaz, czy wodno-kanalizacyjna, a budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Jak zaznacza Janusz Opyd, wójt gminy Szczawa, która powstała 1 stycznia 2025 roku, wszystko jest już przygotowane do rozpoczęcia prac.
– Finalizujemy już postępowanie o zamówienie publiczne. Złożone mają być jeszcze dodatkowe dokumenty uzupełniające. Na wykonanie tych prac wpłynęły cztery oferty. Będziemy już podpisywać umowę, przekazywać plac i remont powinien ruszyć.
To pierwszy, podstawowy etap modernizacja i adaptacji budynku dawnej szkoły na Urząd Gminy Szczawa.
Koszt inwestycji ma wynieść 2 mln złotych.


![Motomikołaje pokazali moc. Z sądeckiego rynku wyruszyła parada [ZDJĘCIA, WIDEO] 3 motomikolajee](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/motomikolajee-350x250.jpg)


![Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej przeżywają adwentowe przygotowania do świąt [ZDJĘCIA] 6 grodek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/grodek-350x250.jpg)






![Słuchacze naszego radia poznali sposób na zdrowie. To ziołomiody [ZDJĘCIA] 13 KDN ziolomiod](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/KDN_ziolomiod-120x86.jpg)

