Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował w Zubrzyku w gminie Piwniczna i zabrał do szpitala poparzonego mężczyznę. Jak wiecie z naszych wiadomości, w tej miejscowości doszło do poważnego wypadku w trakcie pracy.
Jak podaje straż pożarna, podczas prac związanych z wydobyciem wody źródlanej nastąpił wybuch gazu wydobywającego się w trakcie tego procesu. To spowodowało poparzenie dwóch pracowników. Młodszy 20-latek został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Na miejscu pracują strażacy, policja i załoga karetki pogotowia ratunkowego.
– Jeden z pracowników został poważnie poparzony, drugi w mniejszym stopniu. Ta osoba z ciężkimi poparzeniami, odpowiednio zabezpieczona, została przekazana załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec przetransportował ją do szpitala
– relacjonuje Sławomir Wojta, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.
61-latek został zaopatrzony przez karetkę pogotowia ratunkowego.
Dodajmy, że z pierwotnego zgłoszenia wynikało, że do wypadku miało dojść na terenie leśnym podczas prac spawalniczych, ale po weryfikacji na miejscu okazało się, że okoliczności zdarzenia są inne.