Mieszkańcy ziemi dębickiej i mieleckiej będą mogli kibicować kolarzom z całego świata podczas 36. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego 'Solidarności” i Olimpijczyków.
W naszym regionie kolarze pojawią się w czwartek 3 lipca z etapem z Jedlicza do Dębicy, oraz w piątek 4 lipca. Będzie to trasa z Trzcinicy do Mielca. W związku z wyścigiem poszczególne odcinki dróg będą nieprzejezdne dla kierowców.
Peleton, który będzie liczyć ponad 150 osób będzie przejeżdżać przez województwa podkarpackie, świętokrzyskie i łódzkie. Kolarze będą mieli do przejechania prawie 700 km.
Na czwartek 3 lipca zaplanowany jest najdłuższy etap wyścigu o długości prawie 175 km. Meta tego etapu znajduje się w Dębicy.
Kolarze przejadą również przez gminę Żyraków.
– W dniach od 2 do 5 lipca jest organizowany międzynarodowy wyścig kolarski, który będzie jechać przez naszą gminę w ciągu dwóch dni. 3 lipca będzie jechać przez Straszęcin, 4 lipca przez Bobrową i Korzeniów. To są etapy, które są rozgrywane na terenie Polski południowej i właśnie w tych dniach kolarze będą przejeżdżać przez naszą miejscowość
– mówi wójt Marek Rączka.
Około 30 minut przed planowanym przejazdem kolarzy, policja zamknie trasę wyścigu.
opr. Mateusz Podwika