’Zielony Tarnów’. Konkurs na najpiękniejszy ogród, balkon i ogród dla działkowiczów

20230704 092244

fot. tarnow.pl

Kwiaty, krzewy, drzewa, oczka wodne, altany – tarnowianie mają dużo pomysłów na aranżacje w swoich ogrodach. Także niektóre balkony to dzieła sztuki.

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na najpiękniejszy ogród i balkon 'Zielony Tarnów”. To okazja do zaprezentowania swojej ogrodniczej pasji, ale również dobry pretekst do stworzenia nowych pokrytych zielenią miejsc.

– Konkurs 'Zielony Tarnów” to już mała lokalna tradycja, ponieważ odbywa się po raz 24. Jego zadaniem jest promocja zazieleniania miasta, także oddolnego. Przy przedszkolach, szkołach, zakładach pracy, instytucjach oraz w obrębie balkonów czy ogrodów. Założenia są bardzo proste, należy przygotować swój ogród, zgłosić go do konkursu i wtedy jury będzie oceniać go dalej

– mówi Wiktor Bochenek rzecznik prasowy tarnowskiego magistratu.

Konkurs podzielono na pięć kategorii: balkon, ogród dla mieszkańców domów jednorodzinnych, ogród dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, ogród dla przedszkoli, szkół, zakładów pracy, instytucji, a także ogród dla działkowiczów.

Zgłaszać można się za pośrednictwem formularza dostępnego w Urzędzie Miasta lub przez internet (TUTAJ) do 30 lipca.

Exit mobile version