To będzie muzyczne święto uwielbienia na Sądeckiej Ziemi. W najbliższy czwartek (19.06) na rynku w Starym Sączu odbędzie się koncert – Symfonia Ducha. Na scenie pojawi się ok. 150 osób.
Będzie to chór i orkiestra pod batutą Justyny Zawiślan oraz soliści m.in. Ewa Novel, Stanisław Duda, Danuta Sowińska, Tomasz Bulzak, Tomasz Jarosz i Pokolenie JPII.
– Symfonia ducha powstała jako sądecka filia słynnego, bo już odbywającego się od ponad 20 lat w każde Boże Ciało w Rzeszowie koncertu „Jednego serca, jednego ducha”. Jest to dopełnienie duchowe tak ważnej uroczystości jaką w Kościele katolickim jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To projekt, który na stałe myślę, wpisze się w kulturalny i duchowy pejzaż regionu, odwołując się do bogatej religijno – muzycznej tradycji Sądecczyzny
– mówi Mieczysław Zagórowski – inicjator wydarzenia.
Koncert pod hasłem „Jednym duchem” rozpocznie się w czwartek w Starym Sączu o godz. 19. Wstęp jest wolny.
Wydarzenie będzie transmitowane w Internecie.

![Ulica Kopernika w Nowym Sączu znów zamknięta. Rusza tu drugi etap remontu [ZDJĘCIA] 2 kopernika zamknieta](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kopernika_zamknieta-350x250.jpg)


![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 5 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-350x250.jpg)

![Stary Sącz: Ponad 40 mln złotych na inwestycje. Jedną z nich będzie drugi Park&Ride [WIDEO] 7 Jacek Lelek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jacek-Lelek-350x250.jpg)

![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 9 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-350x250.jpg)
![Ulica Kopernika w Nowym Sączu znów zamknięta. Rusza tu drugi etap remontu [ZDJĘCIA] 10 kopernika zamknieta](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kopernika_zamknieta-120x86.jpg)

![Andrzej Czerwiński honorowym obywatelem Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 12 fot. Urząd Miasta Nowego Sącza](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/czerwinski_um_ns-120x86.jpg)


