Sądeckie Dni Godności: Kolorowy korowód przeszedł przez centrum Nowego Sącza [ZDJĘCIA, WIDEO]

dni godnosci

Zobacz zdjęcia:

sadeckie_dni_godnosci_2025048

Zdjęcie 1 z 48


Osoby niepełnosprawne też mają swoje miejsce w społeczeństwie. O tym można przekonać się w trakcie Sądeckich Dni Godności. Przez centrum Nowego Sącza przeszedł już kolorowy korowód. W planie – aż do czwartku – są kolejne spotkania z sądeczanami.

W ręce osób z niepełnosprawnościami trafił symboliczny klucz do bram miasta. W ten sposób oficjalnie otworzono trzecią edycje Sądeckich Dni Godności. To wielkie święto osób z niepełnosprawnościami, które przez cztery dni będą w Nowym Sączu prezentować swoje talenty i zdolności.

Michał i Kinga z Zespołu Szkół nr 5 – Specjalnych w Nowym Sączu podkreślają, że cieszą się już na wszystkie spotkania z mieszkańcami.

– Ja się bardzo cieszę. Jesteśmy razem, integrujemy się, są sportowcy, są występy. Będziemy tańczyć i śpiewać, przedstawiać przedstawienia w teatrze. Proszę przyjść i odwiedzać nas. Przyjdźcie koniecznie

– zachęcają wszystkich do udziału.

W Sądeckich Dniach Godności uczestniczą różne środowiska osób związanych z pomocą i opieką dla osób niepełnosprawnych. To m.in. szkoły z klasami integracyjnymi czy Warsztaty Terapii Zajęciowej. W sumie to setki uczestników.

Wśród nich są także rodzice osób z niepełnosprawnościami, którzy cieszą się z tego, że wydarzenie z roku na rok się powiększa.

– Żeby wszyscy widzieli, że nasze dzieci są normalne, że też czują, chcą się bawić, chcą integrować się z innymi, a nie zamknięci czy gorsi. Też mają uczucia i też potrafią robić to, co inni, chociaż czasem w nie w tym samym stopniu, ale też potrafią

– mówi pani Marzena mama Dawida.

Sądeckie Dni Godności odbywają się po raz trzeci. Najbliższe dni podzielone są tematycznie. Za nami konferencja naukowa i dzień sztuki, w środę (28.05) wypełni się hala MOSiR przy Nadbrzeżnej w ramach dnia sportowego, a w czwartek (29.05) Sądeckie Dni Godności zakończy dzień artystyczny w amfiteatrze Parku Strzeleckiego.

Przez cały ten czas w tym roku uczestnikom towarzyszy stworzony na wydarzenie utwór Mój Świat„.

– Inspiracją do jego powstania były słowa, emocje i uczucia, które osoby z niepełnosprawnościami dzielą z nami każdego dnia. Autorski utwór opowiada o tym, jak ważna jest akceptacja, zrozumienie i wspólne przeżywanie zarówno trudnych chwil, jak i tych pełnych sukcesów

– mówi jedna z organizatorek Agnieszka Zychowicz.

Szczegółowy program Sądeckich Dni Godności znajdziesz na plakatach i naszej stronie tutaj.

 

Exit mobile version