W Krynicy-Zdroju w czwartek (15.05) odbędzie się koncert z okazji urodzin mistrza. Na wydarzenie pt. Popołudnie z Janem Kiepurą zaprasza Krynica Orkiestra Zdrojowa. Nie braknie szlagierów z jego repertuaru i epoki.
– Zabrzmią sentymentalne piosenki z 20-lecia międzywojennego, tak lubiane przeboje operetkowe i canzony neapolitańskie – mówi dyrygent orkiestry Mieczysław Smyda.
– Udało mi się pozyskać chyba jednego z obecnie najlepszego polski tenorów, czyli Sławomira Naborczyka, który wielokrotnie gościł też na Festiwalu im. Jana Kiepury. Słowem okrasi to, użyłbym sformułowania – jeden z największych znawców tematu, czyli Łukasz Lech.
Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne koncert zostaje przeniesiony do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. Nie zmienia się jednak godzina rozpoczęcia, czyli 16.00.
Dodajmy, że koncert dedykowany Janowi Kiepurze odbywa się w przeddzień 123. urodzin śpiewaka.