Turyści szturmują Muzeum Diecezjalne w Tarnowie

Bez nazwyjhg 1

fot. archiwum RDN

Choć sezon turystyczny jeszcze się nie rozpoczął w pełni, to Muzeum Diecezjalne w Tarnowie już przeżywa prawdziwe oblężenie.

Jak przyznaje dyrektor, ks. dr Piotr Pasek, widać to było już w czasie długiego weekendu majowego.

Tylko w ciągu kilku dni, muzealne eksponaty obejrzało około 200 osób.

– Z różnych stron świata, nawet zapisali się w księdze studenci z wydziału artystycznego z Torunia, przyjechali oglądnąć jeszcze wystawę Biegasa i przede wszystkim jeszcze sztukę gotycką, która jest magnesem ściągającym wszystkich koneserów sztuki. Cieszymy się, że zarówno studenci wydziałów artystycznych do nas przyjeżdżają, ale także rodziny. Miałem przyjemność spotkać rodziny z okolic Lublina z trojgiem dzieci w wieku ok. 3 lat i byli bardzo zainteresowani obrazami, prosili, żeby im o tych obrazach opowiedzieć.

– przyznaje ks. dr Piotr Pasek, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie.

Muzeum Diecezjalne w Tarnowie w ostatnim czasie było w remoncie. Przed 10 miesięcy było niedostępne dla zwiedzających.

Najstarszym eksponatem w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie jest pochodząca z XIII wieku rzeźba głowy św. Jana Chrzciciela na misie.

Exit mobile version