Modlitwa będzie integralną częścią widowiska muzycznego. Wydarzenie zgromadzi wybitnych artystów. Mowa o Symfonii Miłosierdzia. Słowa napisała św. Siostra Faustyna Kowalska w 'Dzienniczku”, z którego fragmentów zostały ułożone pieśni. Cały utwór będzie wykonany w 16 językach świata, dzięki czemu 80 procent ludzi na całym świecie będzie miało szansę usłyszeć część symfonii w swoim języku.
W roku Jubileuszowym 2025 przypada 25. rocznica ustanowienia Święta Miłosierdzia i kanonizacji Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej. Symfonia Miłosierdzia 'Jestem z tobą, nie lękaj się niczego” będzie mieć charakter modlitewnego czuwania w wigilię Święta Miłosierdzia, czyli w sobotę 26 kwietnia od 17:00 do 19:30.
Główna scena stanie na 'Białych morzach”, czyli między Sanktuarium Jana Pawła II a Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Krakowie.
Poprzez łącza telewizyjne (TVP2 oraz EWTN) będzie połączenie się w modlitwie o pokój z Sanktuariami Bożego Miłosierdzia na sześciu kontynentach naszego globu, od Brazylii, przez USA, Afrykę, Filipiny aż do Australii.
Muzykę skomponował Bartłomiej Gliniak – kompozytor filmowy, laureat wielu nagród, twórca oratoriów: 'Oratorium Kalwaryjskie” i 'Równoj ku Górze” oraz 'Siedem pieśni Marii”.
Wydarzenie zgromadzi wybitnych artystów. Wśród nich znajdą się uznani soliści: Charles Auclair, Buika, Edyta Górniak, Florian Hille, zespół Jedla, Sofia Karlsson, Andrzej Lampert, Yasmine Levy, Manu, Corinne May, Ive Mendes, Alex Pappas, Saulius Petreikis, Carla Pires, Joanna Słowińska, Roksana Węgiel. Wystąpią zespoły wokalne z całego świata, reprezentujący różne style i gatunki muzyczne, na przykład Zespół wokalny Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii, z towarzyszeniem Chóru Filharmonii Krakowskiej, Scholi Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.
Jest to odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, skierowaną podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, aby 'ubrać górskie buty, wstać i zrobić raban”.
Więcej szczegółów TUTAJ
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Terra Divina i Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II.
Wydarzenie ma charakter otwarty i nie jest biletowane.