Dziś świętują radiowcy!

WhatsApp Image 2025 04 10 at 12.21.355

WhatsApp-Image-2025-04-10-at-14.46.294

Zdjęcie 1 z 19

Towarzyszy nam w pracy, samochodzie czy w domu – wiele osób nie wyobraża sobie zacząć dnia bez włączenia radia.

Dziś, 11 kwietnia obchodzimy Dzień Radia.

Ten środek masowego przekazu od pokoleń jest obecny w naszym życiu.

Wzbudza zainteresowanie także wśród najmłodszych mieszkańców regionu, którzy chętnie odwiedzają siedzibę diecezjalnej rozgłośni.

– Radio, to miejsce, w którym nagrywa się różne piosenki i fakty, reklamy, można zadzwonić do radia, jak są różne konkursy. – Leci muzyka, wywiady, pogoda. – Trzeba mieć wyćwiczone struny głosowe. W radiu można zobaczyć laptopy, dużo mikrofonów, różne pomieszczenia. Radio jest potrzebne, żeby posłuchać muzyki i żeby się poczuć lepiej, można słuchać dla przyjemności. – Ludzie słuchają np. w sobotę przepisów na ciastka. – Pozdrawiamy Radio RDN Małopolska.

Siedzibę Radia RDN Małopolska przy ul. Bema 14 w Tarnowie odwiedzili uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzuchowej.

W dobie internetu rodzi się jednak pytanie, jaka przyszłość czeka radio. Tarnowianie przekonują, że radio ma się dobrze.

– Uważam, że radio w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebne, ponieważ jeśli nie mamy okazji obejrzeć czegoś w telewizji, to zawsze możemy wysłuchać tego w radiu, np. gdy jedziemy autem, albo gdy jesteśmy poza domem. – Radio w dzisiejszym czasie jest bardzo potrzebne, są bardzo zróżnicowane wiadomości, muzyka, różne ciekawe pasma informacyjne. – Słucham radia jak tylko mam okazję, sprzątając, odpoczywając. – Radio jest bardzo dobrym środkiem przekazu, ponieważ jest jednym z najprostszych i można nawet go słuchać w czasie jazdy samochodem, nie trzeba sobie szukać indywidualnej muzyki.

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ma swoich wiernych słuchaczy.

– U mnie radio RDN jest włączone cały czas, bardzo mi to pomaga, uduchawia, lubię te piosenki, te melodie, które lecą w radiu, kocham to radio i tych ludzi.

Dzień Radia to polskie święto ustanowione na pamiątkę uchwalenia 11 kwietnia 1923 r. wytycznych do ustawy radiotelegraficznej, czyli dokumentu, który przyczynił się do powstania polskiej radiofonii.

Exit mobile version