Jakie zagrożenia niesie edukacja zdrowotna? Mielecka konferencja z myślą m.in. o rodzicach

religia

Jak uchronić dziecko przed deprawacją w szkole? Konferencja pod takim tytułem odbędzie się w Mielcu i jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza dla rodziców, dziadków, nauczycieli, dyrektorów szkół i samorządowców.

Będzie mowa m.in. o budzącym kontrowersje nowym przedmiocie – edukacja zdrowotna, a także o odchudzeniu podstaw programowych, ograniczeniu prac domowych.

Jedna z organizatorek Maria Napieracz, nauczyciel, prezes stowarzyszenia 'Ku Przyszłości’ mówi wprost, że mamy do czynienia z dewastacją oświaty.

– Wprowadzone rewolucyjne zmiany w polskiej oświacie w konsekwencji doprowadzą do ogromnej redukcji wiedzy uczniów, likwidacji rzetelnej edukacji i to na wielu jej poziomach. Doprowadzą też do obdarcia młodego człowieka z godności i wartości wyniesionych z rodziny, a tym samym są uderzeniem w polską rodzinę, w jej system wartości i wiarę. Rząd mówi, że wprowadzone nowymi przepisami w różnych aktach oświatowych zmiany mają poprawić jakość edukacji, zwiększyć bezpieczeństwo uczniów. Są to puste zapisy, mające na celu uspokojenie społeczeństwa, a przede wszystkim jego uśpienie.

Maria Napieracz mówi także o innych skutkach tych zmian.

– Dokonująca się na naszych oczach rewolucja neomarksistowska jest przemyślana, a za zasadniczy cel obrała sobie dostosowanie polskiego systemu oświaty do tego, by polska szkoła straciła suwerenność, co ma odbyć poprzez m.in. poprzez likwidację lekcji religii, okrojenie podstawy programowej, przede wszystkim z historii narodowej i literatury, nauczanie blokowe, ocenę opisową czy też edukację zdrowotną, a nade wszystko poprzez wprowadzenie obowiązkowych zmian ideologicznych, światopoglądowych doprowadzających do upadku wartości i rodziny w tradycyjnym jej rozumieniu.

Konferencja odbędzie się w najbliższy piątek 17 stycznia o godz. 17.00 w Mielcu w restauracji Imperium przy ul. Powstańców Warszawy 49. Wstęp jest wolny.

– Prelegenci w osobach Barbara Nowak, była Małopolska Kurator Oświaty oraz mec. Marek Puzio z Instytutu Ordo Iuris poruszą m. in. tematy związane z zagrożeniami w szkole oraz przekażą wiedzę jak się im przeciwstawiać, by skutecznie chronić nasze dzieci. Konferencję kierujemy do szerokiego kręgu odbiorców: rodziców, dziadków, dyrektorów, nauczycieli, samorządowców, młodzieży i wszystkich chętnych.

Konferencja organizowana jest pod patronatem: Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego, Fryderyka Kapinosa Posła na Sejm RP, Wydziału Katechetycznego Diecezji Tarnowskiej, Ruchu Ochrony Szkoły.

Nowy przedmiot edukacja zdrowotna budzi wiele kontrowersji, w polskich miastach odbywają się protesty. Tak było m.in. w Nowym Sączu, a ostatnio w Krakowie.

W niedzielę,12 stycznia wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że edukacja zdrowotna będzie przedmiotem dobrowolnym. Wyjaśnił, że nastąpiła zmiana w tej sprawie.

Tę wypowiedź skomentowała minister edukacji Barbara Nowacka. Jak napisała na platformie X 'Ktoś znów pomylił MON z MEN’.

Co z edukacją zdrowotną? Rozbieżne stanowiska w rządzie

Exit mobile version