Zobacz galerię:
Już pod koniec stycznia większość wydziałów Urzędu Miasta Nowego Sącza zostanie przeniesiona do Domu Gotyckiego przy ul. Lwowskiej. Urzędnicy będą tam pracować ze względu na trwający remont ratusza, który w najbliższych tygodniach przeniesie się do głównych pomieszczeń.Miasto podpisało umowę najmu z parafią św. Małgorzaty, której Dom Gotycki jest własnością.
– Będziemy się starali maksymalnie wszystkich pracowników przenieść do tych tymczasowych biur, ponieważ chcemy im zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także komfort pracy, związany z tym, żeby nie było zanieczyszczenia i zapylenia. To też będzie dobre dla osób, które będą korzystały z usług komunalnych sądeckiego ratusza. Taka umowa jest podpisana wstępnie do końca tego roku. Mam nadzieję, że nie będzie musiała być przedłużona ze względu na toczące się prace
– mówił prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel.
Prace remontowe będę prowadzone w każdym wewnętrznym pomieszczeniu ratusza. Chodzi między innymi o wymianę stolarki okiennej, parapetów wewnętrznych i zewnętrznych oraz instalacje ostrzegania przeciwpożarowego, czy wentylację.
Całość prac, które są możliwe dzięki programowi Polski Ład, ma potrwać jeszcze około roku.
![Dom Gotycki będzie tymczasowym urzędem. Remont sądeckiego ratusza wchodzi w kolejną fazę [ZDJĘCIA] 1 dom1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/01/dom1-750x536.jpg)
![Ruszyli na pomoc Kubusiowi. Wyjątkowa akcja charytatywna na sądeckim rynku [ZDJĘCIA] 2 fot. Kubuś z rodzicami](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Kubus-z-rodzicami-350x250.jpg)






!["Polska Za Pokojem". Antywojenna manifestacja w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 9 kjbjhvb8](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kjbjhvb8-350x250.jpg)
![Ruszyli na pomoc Kubusiowi. Wyjątkowa akcja charytatywna na sądeckim rynku [ZDJĘCIA] 10 fot. Kubuś z rodzicami](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Kubus-z-rodzicami-120x86.jpg)

![Kamil Glik przyjechał do Nowego Sącza. Przyjaźń Sandecji i Cracovii kwitnie [ZDJĘCIA] 12 Sandecja cracovia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sandecja_cracovia-120x86.jpg)
![Wyciek gazu na skrzyżowaniu w Tylmanowej-Rzece. Mieszkańcy ewakuowani z domów [AKTUALIZACJA] 13 fot. Tadeusz Królczyk](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/tylmanowa-1-120x86.jpg)

