Będzie większa i pojawi się w niej więcej zwierząt. Żywa szopka przy parafii Św. Wawrzyńca w Nowym Sączu – Biegonicach będzie rozbudowana. W tym roku powstanie już po raz trzeci i będzie nosić nazwę Biegonickiej Wioski Betlejem.
Prace budowlane już się zakończyły, teraz pozostaje wyposażanie, dekoracja i sprowadzenie zwierząt. – Załatwione są już też wszystkie formalności i pozwolenia chociażby w Inspekcji Weterynaryjnej – podkreśla ks. Bogusław Tokarz, wikariusz parafii Św. Wawrzyńca.
– Chcemy oczywiście, aby wszystkie zwierzęta czuły się dobrze, bezpiecznie, żeby miały wszystkie pozwolenia na przemieszczenie ich do naszej szopki; też dołożyliśmy wszelkich starań, żeby były odpowiednio wielkie zagrody, klatki dostosowane do danych zwierząt. W tym roku będzie tych zwierząt jeszcze więcej i nieraz będą to takie dość ciekawe okazy, ale to jest troszeczkę niespodzianka – jak przyjdą Państwo, to myślę zobaczycie te zwierzęta.
W szopce będą m.in. owce, barany, alpaki, kucyki i osioł. W regionalnej izbie na terenie wioski przewidziany jest poczęstunek.
W tym roku przy okazji odwiedzin w szopce, będzie także można zwiedzić kościół w Biegonicach. Żywa szopka otwarta zostanie w wigilię godzinę przed pasterką. Będzie ją można zwiedzać do 12 stycznia.




![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 5 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 10 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)

![Limanowa: Od nowego roku wzrosną opłaty za wywóz śmieci [WIDEO] 12 Jolanta Juszkiewicz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Jolanta_Juszkiewicz-120x86.jpg)



