Na drogach Sądecczyzny są już zimowe warunki. Pojawiły się opady śniegu lub występują oblodzenia jezdni. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę.
Funkcjonariusze radzą, by w czasie trudnych warunków na drogach szczególnie przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.
– Kierowcy, pamiętajcie o odpowiednim przygotowaniu pojazdu i zapewnieniu sobie pola widzenia, dostosowaniu prędkości do warunków na drodze, także o zachowywaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu i unikania ostrego hamowania, również o niewykonywaniu gwałtownych manewrów, a także zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych
– apeluje Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
Apel jest też do pieszych, by przechodzili przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i nosili elementy odblaskowe, tak by być bardziej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.



![50-lecie Karczmy u Walusia w Krościenku nad Dunajcem [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 4 karczma u walusia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/karczma_u_walusia-350x250.jpg)
![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 5 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-350x250.jpg)
![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 6 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)






![Przed zimą stracili dach nad głową. Pomoc dla pogorzelców z Krosnej jest przygotowywana [WIDEO] 13 pogorzelcy krosna gmina](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pogorzelcy_krosna_gmina-120x86.jpg)

