Zobacz zdjęcia:
W Krakowie odbył się I Ogólnopolski Kongres 'System Obrony Rzeczypospolitej. Bezpieczna Polska i Obywatele”. Jednym z partnerów wydarzenia były Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. – reprezentant małopolskiego przemysłu zbrojeniowego.– Uczestnictwo w takim wydarzeniu to dla nas możliwość podkreślenia roli polskiego przemysłu obronnego w zapewnianiu bezpieczeństwa kraju. Kongres pozwala na wymianę doświadczeń i wzmocnienie współpracy między producentami a instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe
– powiedział Tadeusz Kwiatkowski wiceprezes Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A.
Podczas wydarzenia zaprezentowano sztandarowe produkty Zakładów Mechanicznych, w tym Uniwersalny Karabin Maszynowy UKM 2020S, 40 mm granatnik rewolwerowy (RGP-40), karabiny wyborowe BOR i TOR, 60 MM Lekki Moździerz Piechoty LMC, a także samopowtarzalne karabiny wyborowe MWS-25 i MWS-38. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem uczestników kongresu.





![Zbliża się odpust w Pasierbcu. Już w najbliższą sobotę (23.08) wierni pojawią się u Matki Bożej Pocieszenia [WIDEO] 6 ks. Bogdan Stelmach](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/08/ks.-Bogdan-Stelmach-350x250.jpg)








