Jak można zrobić psychoterapię wykorzystując taniec i ruch. Będzie się można o tym przekonać w ten weekend w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Warsztaty poprowadzi psychoterapeutka Tańca i Ruchu i lekarz psychiatra Ewelina Drzał. Jest też tancerką i instruktorką tańca współczesnego.
W czasie tych warsztatów dowiemy się, jak ruch wpływa także na kondycję psychiczną – mówi wicedyrektor CSM Maciej Aleksander.
– Dać nam takie poczucie, taką świadomość, że ciało i ruch są nierozłączne, odzwierciedlenie wewnętrznego stanu człowieka, a zmiany w ruchu mogą prowadzić do zmian w psychice, ale wspomagają także rozwój i kwestie zdrowotne. To jest szeroki temat, ale bardzo istotny, uzmysławia nam, jak te elementy się ze sobą łączą i jak jeden jest zależny od drugiego.
Wykłady i warsztaty odbędą się w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie w sobotę (23.11) od 15.00 do 18.00, a w niedzielę od 10.00 do 13.00 zaplanowano same warsztaty. Są skierowane do osób pełnoletnich. Liczba miejsc jest ograniczona.

![Integracja, tolerancja i uczenie wrażliwości. Europejski Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 2 MOK 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/MOK-1-350x250.jpg)









![Wokół Jeziora Rożnowskiego powstanie nowa trasa rowerowa. Połączy dotychczasową sieć [ZDJĘCIA] 12 fot. malopolska.pl (zdjęcie ilustracyjne)](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/VeloDunajec-120x86.jpg)


