Jak tarnowianie obchodzą Święto Niepodległości?

Grob nieznanego zolnierza

Wywieszanie flag w oknach czy na balkonach, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, udział w uroczystościach. W ten sposób 11 listopada Polacy manifestują swoją miłość do ojczyzny. W tym roku będziemy obchodzić 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tarnowianie podkreślają, że to święto ma dla nich wielką wartość i będą świętować wywieszając w tym dniu flagę.

– Wywieszę, ale dopiero muszę ją kupić. – Nie mam gdzie, ale jakbym miał to jak najbardziej.– Tak, oczywiście. – Tak. – To święto ma dla mnie znaczenie patriotyczne, związane z naszą ojczyzną. – Wielkie. – Tak, oczywiście jak dla każdego Polaka powinno mieć znaczenie. – Wielkie znaczenie, są różne uroczystości gminne, powiatowe, pojedziemy też na cmentarze wojskowe. – Jestem Polakiem i należy to święto obchodzić.

 

Tarnów, jako pierwsze niepodległe, rozpoczął świętowanie nieco wcześniej, bo już 30 października. Natomiast 11 listopada odbędą się główne obchody, które rozpocznie o godz. 15. msza święta w tarnowskiej katedrze pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Radio RDN Małopolska będzie transmitować tę mszę świętą.

Program miejskich obchodów;

11 listopada

9.40: Uroczystości patriotyczne w dzielnicy Mościce. Kościół pw. NMP w Mościcach i Cmentarz Mościce.
15.00: Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem chóru Puellae Orantes. Bazylika Katedralna.
16.15: Uroczystość rocznicowa. Grób Nieznanego Żołnierza.
17.15: Złożenie kwiatów przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Al. Solidarności.
18.00: 'Solski Patriotycznie” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Tarnowski Teatr (o 17.30 projekcja filmu 'Spacer po Tarnowie szlakiem niepodległości’ na telebimie przed teatrem oraz na Dużej Scenie)

Tarnowski szlak niepodległości mógłby przyciągnąć turystów i rozsławić Tarnów

Tarnowianie chętnie manifestują patriotyzm – flagi rozeszły się w mgnieniu oka, ale jest nowa dostawa

Exit mobile version