W Piwnicznej Zdroju na drodze wojewódzkiej 971 doszło do osunięcia skały. W wyniku zdarzenia wielkie kamienie zablokowały przejazd przez drogę.
Do zdarzenia doszło po godz. 18:00 w Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11). Na drogę wojewódzką 971 w kierunku Wierchomli w miejscowości Piwniczna Zdrój spadły skały, które całkowicie zablokowały przejazd.
Droga jest nieprzejezdna mniej więcej na łuku za stacją kolejową Łomnica Zdrój a przed przejściem granicznym Wierchomla Wielka-Kače.
Służby usuwają skały zalegające na drodze. Na miejscu zdarzenia pracują dwa zastępy straży pożarnej z OSP Wierchomla i OSP Piwniczna Zdrój, policja oraz przedstawiciele zarządu dróg wojewódzkich.
Na godzinę 20:00 droga jest całkowicie nieprzejezdna w obu kierunkach. Służby kierują prowadzących samochody na objazdy. Utrudnienia potrwają jeszcze około 2 godzin.
AKTUALIZACJA (01.11, GODZ. 22:00): Droga jest już przejezdna. Ruch odbywa się wahadłowo, jednym pasem. Jutro (02.11) Zarząd Dróg Wojewódzkich podejmie prace związane z naprawą uszkodzonej nawierzchni drogi.




![Wielki sukces piłkarek Starówki Nowy Sącz. Wygrały na stadionie narodowym! [WIDEO] 5 fot. zorlikanastadion.pl](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/starowka_ns_z_orlikanastadionpl-350x250.jpg)


![Tragedia w powiecie limanowskim. Pożar i śmierć kobiety [ZDJĘCIA] 8 fot. OSP Łososina Górna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar_krosna_osp_lososina-350x250.jpg)
![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 9 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)





