Piłka ręczna. Czwarte z rzędu zwycięstwo Pałacu Młodzieży

464081507 122129235674389271 839285493796674088 n

Piłkarze ręczni z Tarnowa zaliczyli w sobotę (21.10.) czwarte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie czwartej grupy 2. Ligi.

Emes Security MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonał MKS WiRy Siódemkę Mysłowice.

Szczypiorniści z Tarnowa, przyjmując gości w hali Akademii Tarnowskiej, pokonali ich 28:26.

Wynik otworzył Dawid Chudyka, zdobywając pierwszy punkt dla tarnowian. Później prowadzenie zyskiwali rywale, jednak tarnowska drużyna szybko odrabiała straty.

Zawodnicy schodzili na przerwę przy wyniku 12:7 na korzyść Pałacu Młodzieży.

Po zmianie stron, goście z Mysłowic byli bliscy zremisowania – w 40. minucie meczu było już 14:13, a dalej gra rozgrywała się 'punkt za punkt’.

Pięć minut przed końcem spotkania, tarnowianie prowadzili aż sześcioma punktami, a Siódemka zaczęła gonić wynik.

Goście nie zdołali doprowadzić do remisu, a mecz zakończył się dwupunktową przewagą Pałacu.

Najskuteczniejszym strzelcem spotkania był jednocześnie strzelec pierwszej bramki – Dawid Chudyka. W całym spotkaniu strzelił ich 10.

Kolejnym rywalem tarnowian będzie UKS Świt Szaflary. Mecz zaplanowany jest na sobotę, 26. października.