Zobacz galerię:
W regionie sądeckim spadł pierwszy w tym sezonie śnieg. Jak informuje Grupa Krynicka GOPR, w nocy biały puch pojawił się między innymi na Przehybie.Zimowa aura obudziła we wtorkowy (15.10) poranek załogę tamtejszego schroniska. Między innymi Katarzynę Sztafę, która potwierdza te doniesienia i i zaprasza słuchaczy radia RDN Nowy Sącz do ich osobistego zweryfikowania.
– Pierwsze opady śniegu można sprawdzić na naszej internetowej w zakładce LIVE. Mamy tam dostępną kamerkę, pokazująca warunki na górze, więc jeśli Państwo nie wierzą, to zapraszam, żeby sprawdzić na własne oczy.
W wyższych partiach gór jest pochmurno. Po nocnym przymrozku temperatura wynosi teraz kilka stopni powyżej zera. Na szlakach jest mokro i ślisko.
![Na Przehybie pojawił się pierwszy śnieg [ZDJĘCIA] 1 fot. Radio Team Polska i Schronisko PTTK Przehyba](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/snieg1-750x536.jpg)
![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 2 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-350x250.jpg)
![Dwór z Wielogłów trafi do Nowego Sącza. Gdzie i kiedy będzie można go zwiedzać? [ZDJĘCIA] 3 fot. Muzeum Ziemi Sądeckiej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/muzeum-ziemi-sadeckiej-1-350x250.jpg)





![Wypadek w Klęczanach koło Gorlic. Są ranni [ZDJĘCIA] 9 kleczany halogorlice 8](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kleczany_halogorlice-8-350x250.jpg)
![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 10 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-120x86.jpg)


![Kierunek lekarski znów z negatywną opinią. Co zrobi Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu? [ZDJĘCIA] 13 uczelnia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/uczelnia-120x86.jpg)

