Sandecja Nowy Sącz w ostatniej chwili wygrywa z Chełmianką Chełm

sandecja chelmianka

Sandecja Nowy Sącz zdobyła kolejne 3 punkty w 3 lidze i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. Biało-czarni pokonali na wyjeździe Chełmiankę Chełm 2:1. Sączersi zwycięstwo wywalczyli w ostatniej chwili.

Sobotni (12.10) mecz był bardzo emocjonujący. Już od pierwszego gwizdka Sandecja pokazała, że była dobrze przygotowana do meczu. Drużyna z Nowego Sącza oddała liczne strzały, a nawet trafiła do bramki. Piłkę w siatce, w 29. minucie meczu umieścił Rafał Wolsztyński. Zawodnik Sandecji był jednak na pozycji spalonej i gola nie uznano. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowo.

Druga część meczu rozpoczęła się od oddania kilku strzałów przez gospodarzy. Jednak pierwsza bramka spotkania padła w 52. minucie. Piłkę w siatce Chełmianki umieścił pomocnik Sandecji, Przemysław Skałecki. Gospodarze wyrównali w 69. minucie po strzale Krystiana Mroczka.

Sandecja o zwycięstwo walczyła do ostatniej minuty. Zwycięską bramkę zdobył Peter Kolesár w 89. minucie spotkania.

Dzięki zdobytym w Chełmie trzem punkom, Sandecji udało uciec się od drugiej w tabeli Siarce Tarnobrzeg. Biało-czarni z czteropunktową przewagą nad wiceliderem prowadzą w grupie IV III ligi mając 29 punktów na koncie.

Kolejnym ligowym rywalem Sandecji będzie Unia Tarnów. Mecz w sobotę 19 października o 13:00.

Chełmianka Chełm – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:0)

Bramki: Krystian Mroczek 69′ – Przemysław Skałecki 52′, Peter Kolesár 89′.

Żółte kartki: Dawid Kasprzyk, Piotr Zmorzyński, Kacper Wiatrak, MichałJerke – Przemysław Skałecki.

Chełmianka: Michał JerkeMaksymilian Cichocki, Piotr Piekarski, Bartłomiej Korbecki, Piotr Zmorzyński, Łukasz Sarnowski, Marcel Złomańczuk, Kacper Wiatrak, Dawid Kasprzyk, Jakub Karbownik, Michał Klec.

Sandecja: Martin Polaček – Kamil Słaby, Michał Rutkowski, Patryk Bryła, Kacper Talar (86′ Peter Kolesár) , Eryk Pieczarka (65′ Kacper Wolacz), Tomasz Kołbon, Przemysław Skałecki, Jakub Sangowski (65′ Mikołaj Kwietniewski), Wiktor Kłos (65′ Jakub Wilczyński), Rafał Wolsztyński (81′ Patryk Peciak).