Sportowa sensacja w Mielcu – reprezentacja Polski pokonała Maltę 6:0

pilkarze 1

fot: pzpn.pl

Reprezentacja Polski U-19 weszła w rozgrywki eliminacyjne Mistrzostw Europy z dużym sukcesem. Piłkarze w pierwszym meczu rundy kwalifikacyjnej pokonali reprezentację Malty 6:0. Areną piłkarskich zmagań był Mielec.

W pierwszych 30. minutach meczu, kibicom nie było dane oglądać bramek. Pierwszego gola zdobył Daniel Mikołajewski, który na co dzień gra w barwach Zagłębia Lubin. Ten zawodnik, w ciągu kolejnego kwadransa, zdobył kolejną bramkę, a Polacy schodzili do szatni z dwubramkową przewagą.

W 60. minucie spotkania kolejną bramkę dołożył Igor Orlikowski, a zaledwie trzy minuty później – hat-tricka skompletował Mikołajewski, strzelając na 4:0.

Kolejne bramki zdobyli Alan Rybak i Kacper Nowakowski. Mimo pewnego zwycięstwa Biało-czerwonych, w tabeli rozgrywek nasza reprezentacja znalazła się na drugim miejscu, zaraz za Turcją.
Turcy są wyżej ze względu na bilans bramkowy – w swoim meczu z Gibraltarem zdobyli 7 goli.

Reprezentacja Polski przygotowuje się już do kolejnych potyczek – 12. października zagrają z Gibraltarem, a 15. października z Turcją. Te mecze mają odbyć się w Stalowej Woli.